Czytelnicze podsumowanie marca 2015

Stosik

W marcu jak w garncu. Nic dodać, nic ująć. Moje zdrowie kaprysiło i to konkretnie. Dało mi w kość bardziej niż pogoda. Bo ta dawała radę. Tak mi się wydaje. W sumie dopiero teraz odnotowałam jakieś wichury, deszcze. Wcześniej było ciepło i słonecznie, a jeśli nie było, to i tak będzie, przynajmniej w moich wspomnieniach. Marzec był więc naprawdę pięknym miesiącem, który niestety przesiedziałam na dupsku, nie wyściubiając nosa z domu, no poza krótką wycieczką do Londynu. A gdy choruję, mam jakąś dziwną awersję do słowa pisanego. No prawie. Bo coś tam jednak przeczytałam. Co? Już Wam pokazuję :)

Marzec rozpoczęłam thrillerem A.S.A. Harrison W cieniu, takim pączkiem bez nadzienia, książką, którą promowano jako świetną pozycję dla fanów Zaginionej dziewczyny Gillian Flynn. Może stąd ten zawód. Niby dobra powieść, ale… spodziewałam się po niej czegoś więcej, o czym Wam zresztą mówiłam, więc nie ma sensu się powtarzać. Zaraz potem w moje ręce wpadło Starcie królów George’a R. R. Martina. CO TO BYŁA ZA KSIĄŻKA serduchoserduchoserducho Mam ochotę zaserduszkować Was na amen serduchoserduchoserducho KOCHAM MARTINA! Oto najlepszy autor na całym bożym świecie. Nie ma lepszego. Przynajmniej teraz, gdy przechodzę mega wielką fascynację jego twórczością.

Choć drugi tom Sagi Pieśni Lodu i Ognia urzekł mnie niemiłosiernie, złoto zdobywa JEDYNY I NIEPOWTARZALNY IVAN, który skradł moje serce już od pierwszej strony. Oto najlepsza książka, którą w tym roku przeczytałam. Ciepła, urocza, niezwykle mądra, niosąca za sobą piękne przesłanie. Tydzień po niej zabrałam się za Hopeless pióra Colleen Hoover. Uległam Waszym prośbom, przeczytałam tę książkę i nie żałuję tego. Kto wie? Może sięgnę po „Losing Hope”. Dla Holdera wszystko!

W ostatnim tygodniu marca udało mi się  skompletować Drużynę Pierścienia (z taką ekipą Sauron mi niestraszny!), a także odbyłam błyskawiczną podróż do Krainy Czarów, w której obowiązujące w normalnym świecie prawa logiki działają na opak. Dlaczego błyskawiczną? Dzień później nagrywałam PONIEDZIAŁEK Z KLASYKĄ. Chciałam popaplać o Tolkienie, ale… Nie mogę zdradzić, dlaczego koniec końców zostałam zmuszona przesunąć ten filmik na inny termin. Niespodzianka ;) I to by było na tyle. Jeśli macie ochotę na paplando, zapraszam do obejrzenia mojego filmiku, w którym poza książkami, które przeczytałam w marcu, pokazuję też te, które planuję zabrać ze sobą do Ełku. To będą zaczytane święta! Jakie książki udało się Wam przeczytać w marcu?

Share This Post
Related Posts
Czytelnicze podsumowanie kwietnia 2015
 • http://cityofdreamingbooks.blogspot.com/ Aredhel

  Do Ivana mnie coraz bardziej zachęcasz, muszę sprawdzić czy jest gdzieś u mnie w bibliotece :).
  Do Martina się przymierzam, ale chyba zostawię sobie takie duże i skomplikowane tomiska na wakacje :P.
  Tolkien!Legolasa oddaję, bo moim mężem jest Aragorn :P.Śródziemie kocham, chcę zamieszkać i czekam niecierpliwie na władcowe paplando :D!

  • http://bookreviews.pl/ Book reviews by Anita

   Mam nadzieję, że sięgnęłaś po tę książkę i że się w niej zakochałaś <3 <3 <3 Doprawdy przeurocza pozycja ;) Cieszę się, że wolisz Aragorna, bo w przeciwnym razie… Legolasa tak łatwo bym Ci nie oddała hehe :D

 • http://shatterme55.blogspot.com/ Sandra

  Zakochałam się w tym wydaniu Alicji w Krainie Czarów! Jest naprawdę… czarująca :))

  • http://bookreviews.pl/ Book reviews by Anita

   Ja też je kocham, oj tak, kocham przeogromnie :) Przewspaniałe :))))