Recenzja: Wszyscy ludzie przez cały czas (Marta Guzowska)

000_0117dff

Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas, albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas. Tak twierdzi jeden z bohaterów tej powieści. Który? Tego Wam oczywiście nie zdradzę. „Wszyscy ludzie przez cały czas” to już trzecia część przygód słynnego antropologa Maria Ybla, którym tym razem będzie musiał zmierzyć się nie z tylko kryminalną zagadką, Polą Mor oraz oczywiście nyktofobią, czyli lękiem przed ciemnością, ale też Kretą, jej mieszkańcami i ich mrocznymi sekretami…

Mario, Mario, Mario. Brakowało mi Ciebie! Wiem, że brzmi to dość dziwnie, zwłaszcza, że po „Wszystkich ludzi przez cały czas” zabrałam się dzień po skończeniu „Ofiary Polikseny” (recenzja TUTAJ). Ale tak właśnie było! Czułam niedosyt. Gdy więc wzięłam do ręki nową powieść Marty Guzowskiej, gdy przewróciłam pierwszą stronę, poczułam się tak, jakbym spotkała przyjaciela sprzed lat. Nie żartuję. I nawet nie wiem, czy to, co piszę ma sens. Nie potrafię za bardzo przelać swoich myśli i uczuć na klawiaturę. W każdym razie cieszę się, że przeczytałam tę książkę, że znowu miałam przyjemność obserwować z bliska poczynania tego ekscentrycznego antropologa, no i oczywiście czekam na więcej. Marta Guzowska zdradziła, że w przygotowaniu jest kolejny tom. Tym razem Mario będzie walczyć z wampirami! Nie mogę się go doczekać. No i nie pozostaje mi nic innego, jak nadrobić zaległości. „Głowo Niobe” – PRZYBYWAM!

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu W.A.B. Dodam, że na kanale tego wydawnictwa (TUTAJ) znajdziecie fragmenty „Wszystkich ludzi przez cały czas” czytane przez Martę Guzowską, a także filmik, w którym autorka mówi słów kilka o swoim najnowszym kryminale. WARTO ZAJRZEĆ! Zapraszam też do przeczytania mojej rozmowy z autorką. Znajdziecie ją TUTAJ. Dowiecie się z niej m.in. dlaczego to właśnie Mario a nie Pola jest głównym bohaterem oraz narratorem tego cyklu :)

Marta Guzowska czyta fragmenty książki:

1. https://youtu.be/LcbZGChtliA
2. https://youtu.be/jns1xtJQ-9c
3. https://youtu.be/qmYQSmmQcK8

 

Książka wydana przez Wydawnictwo W.A.B.

Cena: 39,99 zł

Share This Post
Related Posts
Gdzie kupić tanie książki?
Poniedziałek z klasyką: Zabić drozda
Polowanie na Wilka z Wall Street
  • Adrianito

    Świetny kryminał, kapitalna sceneria i postaci. Najbardziej intrygującą postacią jest Mario i on mnie pociąga swoją osobowością. Iten epizod bojażni przed ciemnością. Czytałem jednym tchem.

    • http://bookreviews.pl/ Book reviews by Anita

      A czytałeś może „Głowę Niobe”? Ciągle przede mną :)