HALLOWEEN BOOK TAG

HALLOWEEN BOOK TAG

Kiedy ciemna noc zapadnie i śmierć przyjdzie doskonała, będę leżała w grobie na dnie czując rozkład swego ciała… Taaaaa… Wzięło mnie na halloweenowe klimaty :) Tym oto sposobem zapraszam na HALLOWEEN BOOK TAG i to w dwóch odsłonach – vlogowej oraz blogowej. Filmik nagrałam za sprawą Tomka z vloga Książkowe love. Groził FOCHEM. Nie miałam wyjścia ;D Halloweenowy post jest z kolei wynikiem nominacji, którą otrzymałam od Kasi z bloga Książkomaniaczka. Dziękuję!

Zacznę od vloga. TAG Tomka zawiera osiem pytań: 1. Ulubiona straszna książka / 2. Najstraszniejszy moment w książce / 3. Za jaką książkową postaci chciałabyś się przebrać na Halloween? / 4. W kogo przebrałaby się Twoja ulubiona postać z książki? / 5. Ulubiony typ horroru / 6. Gdyby książki były tak samo tanie jak słodycze, jakie książka dałbyś dzieciom, które zapukałyby do drzwi i powiedziały cukierek albo psikus? / 7. Halloweenowa lista książek / 8. Jaką postać zabrałbyś ze sobą do nawiedzonego domu? Chyba najwięcej trudności sprawiło mi wybranie najstraszniejszego momentu w książce. Po zmontowaniu materiału zdałam sobie sprawę, że za bardzo smęcę :D Miało być strasznie, a jest smutno. Niestety nic na to nie poradzę, że wampiry, duchy, wilkołaki czy psychopaci nie przyprawiają mnie o zawał. No chyba, że grasują na ekranach kin. To zupełnie inna bajka. Może po prostu moja wyobraźnia lepiej pracuje widząc gotowy obraz. Odpowiednia scenografia, charakteryzacja, muzyka i ciarki na plecach gwarantowane :D Zapraszam na filmik :)

CZAS NA TAG W WERSJI BLOGOWEJ

Na karteczkach spisujemy imiona 8 bohaterów książkowych. Mamy 8 różnych kategorii. Do każdej z nich losujemy bohatera, a następnie piszemy, co na ten temat myślimy. Czy dany bohater pasuje do danej kategorii czy nie. Żeby nie było. Nie oszukuję. Oto dokumentacja fotograficzna.

halloween book tagMiska, a w niej: Dymitr Bielikow (Akademia Wampirów), Jon Snow (saga Pieśni Lodu i Ognia), Christian Leitner (Parabellum), Hermiona Granger (Harry Potter), Levi (Fangirl), Sara Alopay (Endgame), Scott Murdoch (Pielgrzym), d’Artagnan (Trzej muszkieterowie). Jak widzicie jestem szalenie monotematyczna. Nowością w tym zestawieniu są Sara oraz Levi. Resztę bohaterów doskonale znacie :) Pewnym utrudnieniem dla mnie jest to, że nie czytałam wcześniej tych kategorii. Nie mam pojęcia, co mnie czeka. Zaczynamy!

1.Bohater, z którym straszyłbyś innych – HERMIONA GRANGER :D
Myślę, że byłoby to do zrobienia. Może namówiłabym ją na jakieś małe czary mary. Zobaczyć minę przestraszonego Draco – bezcenne!

2.Bohater, który byłby w stanie zrobić ci halloweenowego psikusa – LEVI :)
Strzał w dziesiątkę! To jedyny bohater, który pasuje mi do tej kategorii. No dobra. Może jeszcze d’Artagnan byłby zdolny do żartów, ale reszta? C’mon. To bardzo dojrzali mężczyźni. Moi mężowie serducho

3.Bohater z którym pójdziesz na halloweenową imprezę – D’ARTAGNAN!
No proszę :) Nie będzie musiał się przebierać. Zrobię się na Milady, albo Konstancję Bonancieux i voila! Lecimy na imprezę :)

4.Bohater, z którym oglądnąłbyś straszny film – DIMKA serducho
Tak, tak, tak! Moje marzenie się spełniło! Wiem, wygląda to na ustawkę, ale tak nie jest :) Musicie mi wierzyć na słowo :D

5. Bohater, który będzie próbował przejąć kontrolę nad światem w halloweenową noc – SCOTT MURDOCH…
Kocham go, ale na dobrą sprawę nic o nim nie wiem. Niezwykle tajemnicza persona. Czy byłby do tego zdolny? Kto wie :)

6. Bohater, któremu do twarzy w strasznym przebraniu – JON SNOW :)
Oczywiście ten serialowy. Cały czas myślę o tym serialowym. Ten książkowy jest za młody :P Czy byłoby mu do twarzy w strasznym przebraniu? Tak, tak, tak! Jonowi we wszystkim dobrze. PRZYSTOJNIAK serducho

7. Bohater, który będzie bał się wyjść tej nocy z domu – SARA ALOPAY :D
PUUUUDŁO! Świetnie wyszkolony zabójca, który boi się wyjść z domu. Taaa… jasne :-)

8. Bohater, który z natury nie pasuje do przerażającego motywu Halloween – CHRISTIAN LEITNER serducho
No przecież! Kapitan Wehrmachtu ma inne rzeczy do roboty. Po co w ogóle zawracałam mu gitarę tym TAGIEM :P Btw. kolejna część PARABELLUM – 13 STYCZNIA :))))))

I TO TYLE :) Mam nadzieję, że HALLOWEENOWE TAGI w moim wykonaniu spodobały Wam się :) Strasznie żałuję, że dopiero dziś dowiedziałam się o tym drugim. Chętnie przeprowadziłabym takie losowanie w filmiku. Cóż. Mówi się trudno i żyje dalej :)

NA DESER NAJLEPSZA HALLOWEENOWA PIOSENKA EVER :D

Share This Post
Related Posts
The BOOK Color TAG
Polscy Booktuberzy – TAG
Classics Book TAG + Konkurs z Bonito.pl
  • http://find-the-soul.blogspot.com/ Marta | Find The Soul

    Ta piosenka mnie prześladuje od kilku dni! U mnie na blogu także pojawił się dzisiaj ten tag i zabawa naprawdę świetna :D Najbardziej chyba się śmiałam przy Chyłce i imprezie Halloweenowej, nie wyobrażam sobie tego, jakoś mi ona do tego nie pasuje ;) Sama też chciałam to zrobić w formie filmiku, ale mój sprzęt umarł :(
    Trzymam kciuki, aby blog ożył już na dobre :D