BOOKATHON, czyli tydzień czytelniczych wyzwań!

bookathon

Siedem dni! Siedem czytelniczych wyzwań! Wraz z Eweliną Mierzwińską oraz Olgą z Wielkiego Buka zapraszamy Was do wzięcia udziału w BOOKATHONIE, czyli tygodniowym maratonie czytelniczym, który będzie trwał od 21 do 27 czerwca (zapraszamy bardzo, bardzo gorąco :))). Każdego dnia będziemy starały się sprostać nowym wyzwaniom. Przebieg naszych zmagań będziemy relacjonować zarówno na naszych vlogach, jak i blogach. Czy przeczytamy wszystkie zaplanowane książki? Oto jest pytanie! O jakie wyzwania chodzi? Już je przybliżam!

Dodam, że do tej pory nie wybrałam książek, które będę czytać. Ciągle się waham. Zwłaszcza, jeśli chodzi o ekranizację. Myślałam o „Dawcy” Lois Lowry, ale z drugiej strony… To może być niepowtarzalna okazja, by zapoznać się w końcu z twórczością E.L. James. Ciągle pytacie mnie o „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Fajnie byłoby wyrobić sobie własne zdanie na temat tej książki, nawet pomimo tego, że zewsząd słyszę KLUMP NAD KLUMPAMI. Pewnie nie bez powodu. Wiem jednak, że ciężko zmobilizować mi się do sięgnięcia po tę powieść, która zapewne nie zasługuje nawet na miano powieści. Jakby to zatem powiedzieć… Teraz albo nigdy! Którą książkę powinnam przeczytać? „Dawca” vs „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Mój los pozostawiam w Waszych rękach :) I tym oto sposobem przechodzimy do wyzwań. Oto one!

bookathon-wyzwania-czytelnicze

Mam nadzieję, że wraz z nami podejmiecie się tych wyzwań, a następnie podzielicie się z nami oraz innymi uczestnikami tego maratonu swoimi wrażeniami. Z myślą o tym przygotowałyśmy stronę Bookathon.pl, która ruszy na dniach. Dzięki niej będziecie mogli pokazać innym swoje wpisy lub filmy dokumentujące Wasze postępy – któremu wyzwaniu sprostaliście, a któremu nie (GREY!!! Nie wiem, czy podołam temu wyzwaniu haha). Dodam, że każdego dnia do wygrania będzie zestaw książek, składający się z pozycji, które kochamy, uwielbiamy i które koniecznie musicie przeczytać! Bo jak nie… To Wy już wiecie co :D FOOOOCH :) W trakcie zabawy będziemy ogłaszać różne mini wyzwania zdjęciowo-książkowe, o czym zresztą niebawem wspomnę. Do tego wszystkiego dojdzie niespodzianka od naszego Partnera. Zapowiada się więc świetna zabawa. Nie mogę się doczekać. Nagrywając dziś zapowiedź BOOKATHONU trudno było mi wysiedzieć w miejscu i nie chodzi wcale o to, że przed nagraniami zafundowałam sobie sporą dawkę cukru w postaci coli oraz minionkowych tic-taców :D

Podrzucam link do wydarzenia na Facebooku (TUTAJ). No i co Wy na to?:) Jak Wam się podobają nasze wyzwania? Przyłączycie się?:)

Share This Post
Related Posts
PODSUMOWANIE BOOKATHONU :-)
BOOKATHON: BOJOWA PIEŚŃ TYGRYSICY (AMY CHUA)
BOOKATHON: RYWALKI (KIERA CASS)
 • http://skrzynka-pelnaksiazek.blogspot.com/ KarinaCzyta

  Świetny pomysł!
  Bardzo się cieszę, że ktoś podjął odpowiedzialność i przenosi takie zabawy do polskiej blogo i vlogosfery. Niestety termin nie za bardzo mi odpowiada, ale wierzę, że to nie ostatni Bookathon w Waszym wykonaniu i w przyszłości na pewno będę chciała wziąć w tym wszystkim udział. Podeszłyście do sprawy bardzo profesjonalnie i już nie mogę się doczekać kiedy ruszy strona Bookathonu. :)

  Pozdrawiam. :)

  • http://www.ewelinamierzwinska.pl/ Ewelina Mierzwińska

   Z pewnością nie ostatni! :) Strona piątek/sobota – mamy dla Was niespodzianki, które chcemy zatrzymać jeszcze przez chwilę w tajemnicy ;)

  • http://bookreviews.pl/ Book reviews by Anita

   Dziękuję :) I masz rację. Planujemy kolejne edycje. Mam nadzieję, że weźmiesz w nich udział :))))

 • http://www.blaskksiazek.pl/ Małgorzata Chlipała (Gosiek)

  Ale super!
  Oczywiście wezmę udział. Nie wiem na ile mi się uda, bo przez cały tydzień mam pracę, ale postaram się! :)
  Muszę tylko wybrać odpowiednie tytuły i możemy działać! :)

  • http://bookreviews.pl/ Book reviews by Anita

   Ale super! Startujemy w niedzielę, więc masz jeszcze trochę czasu, by uzbierać tytuły. W sumie to sama jeszcze nie wiem, co będę czytać :D Nie mogę się doczekać:)))

   • http://www.blaskksiazek.pl/ Małgorzata Chlipała (Gosiek)

    Ja też! Tytuły wybrane. Ciekawe tylko na ile zdołam się z nimi zmierzyć! :)

 • Diana Marta

  Udział wezmę, chociaż długo się nad tym zastanawiałam. W końcu uznałam, że najwyżej nie dam rady, ale co mi szkodzi?

  dianabookgeek.blogspot.com

  • http://bookreviews.pl/ Book reviews by Anita

   No właśnie :)) Ja też nie wiem, czy dam radę, czy uda mi się to pogodzić z moimi obowiązkami, ale warto spróbować i przede wszystkim czerpać radość z czytania :)

 • Książkowy Potwór

  Biorę udział, oczywiście!

  http://ksiazkowypotwor.blogspot.com

 • Agnieszka Watkowska-Dorsz

  Oczywiście, że wezmę udział. Dodatko pochwalę się tym faktem na moim blogu. Czas wyzwań nadchodzi. Ekscytacja w pełni.