BOOKATHON: RYWALKI (KIERA CASS)

Rywalki

Oto bestseller, za który w końcu postanowiłam się zabrać! Oczywiście za Waszą namową :) „Rywalki” Kiery Cass tak często przewijały się w wiadomościach, które od Was dostawałam, że… Gdy tylko ustaliłam z dziewczynami bookathonowe wyzwania, wiedziałam, że nie mam wyjścia, że wypadałoby zapoznać się z tą powieścią. Miałyście rację. „Rywalki” są przeurocze. Gdybym była o dziesięć lat młodsza, z pewnością bym się w nich zakochała!

Powieść Kiery Cass to taka współczesna baśń, taka dystopia w bajkowym wydaniu, czy jak kto woli „Igrzyska Śmierci” w wersji ROYALE. Moim zdaniem cykl ten adresowany jest głównie do dziewczyn, zwłaszcza nastolatek. Jakoś nie wyobrażam sobie chłopaków śledzących rozterki głównej bohaterki. Aspen czy Maxon? Oto jest pytanie! Albo nie. Nie ma pytania. Cofam. Przecież od pierwszych stron wiadomo, kogo wybierze Ami. I z tego co mi wiadomo, dobrze strzelam. „Rywalki” są niestety przewidywalne oraz schematyczne, ale mimo wszystko urocze, a także całkiem zręcznie napisane.

Tym, co przeszkadzało mi chyba najbardziej, jest brak większych fabularnych zawirowań. Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie eliminacje. Zabrakło intryg. Dziewczyny walczą nie tylko o względy księcia Maxona, ale też i przede wszystkim o tron, koronę, władzę, a tylko Celeste wydaje się zdawać z tego sprawę. Cała reszta… Błagam! Obudźcie się! Mam nadzieję, że akcja w końcu się rozkręci. Jestem #TeamAspen i jak najbardziej sięgnę po kolejne tomy. Dziękuję za polecenie :)

****************

Koniecznie dołączcie do naszej grupy na fb (link TUTAJ)

Zachęcam też do odwiedzania strony Bookathon.pl – znajdziecie na niej wszystkie informacje odnośnie maratonu oraz konkursów, które dla Was przygotowałyśmy :)

Share This Post
Related Posts
BOOKATHON POLSKA – EDYCJA ZIMA 2015
PODSUMOWANIE BOOKATHONU :-)
BOOKATHON: KREW NA ŚNIEGU (JO NESBO)