Wielkanocna niespodzianka od portalu Efantastyka :)

Untitled

Wraz z portalem Efantastyka.pl mamy dla Was coś pysznego, jakby to powiedziała Olga z Wielkiego Buka. Oglądanie Olgi uzależnia! Nie wiem jak, nie wiem kiedy, ale przejmuję powoli jej powiedzonka. Olga!!! Uwielbiam Cię!!! A teraz przechodząc do rzeczy… Wraz z Efantastyką zapraszamy Was na wielkanocne rozdanie, w którym do wygrania dwa zestawy książek, jakich? Już pokazuję!

W związku z tym, że nie czytałam tych powieści, a co za tym idzie, nie mogę wypowiedzieć się na ich temat, wrzucam opisy, żebyście wiedzieli, o co walczyć. Spośród nich najbardziej intryguje mnie „Imię Bestii” Jacka Komudy. Moje klimaty. Tak coś czuję :)

Zestaw 1

1. „Imię Bestii” Jacek Komuda

Francois Villon, twórca Wielkiego Testamentu, chcąc uniknąć tortur i uratować własne życie, musi zmierzyć się z przeciwnikiem potężnym i groźnym – z siłami nieczystymi. W tej nierównej walce jedynym sprzymierzeńcem Villona jest jego spryt, przebiegłość i mistrzowskie władanie bronią. Imię Bestii to nie tylko opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem. To również książka o tym, że największe zło czasem jest całkiem blisko.

2. „13 Anioł” Anna Kańtoch

13 Aniołów. Dwanaście dni. Dwa światy i jedno miasto, które zarazem jest łącznikiem świata technologii ze światem magii;, jak również miejscem akcji jednej z najlepszych powieści Fantazy ostatnich lat.

Przenikające się światy tworzą całkiem nową, ale jakże pełną rzeczywistość. Wielokrotny samobójca, który był milionerem, kobieta w ciele dziewczynki czy prywatny detektyw nie licząc Aniołów i innych stworów dopełnia misterne dzieło. Książka zbudowana w konwencji kryminału wciąga i nie wypuszcza, aż do końca. Nic więc dziwnego, że powieść była nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego, im. Janusza A. Zajdla.

Zestaw 2

1. „Necrosis. Przebudzenie” Jacek Piekara

Niewidoma mała księżniczka znajduje pocieszycielkę i opiekunkę w starej niani. Co się wydarzy, kiedy na królewski dwór przybędzie potężna czarodziejka, narzeczona jej ojca. Fałszywy egzorcysta, trudniący się wyłudzaniem pieniędzy od naiwnych, zostaje wezwany do królowej podziemnego świata miasta Kloudobergen, złowrogiej mistrzyni zbrodni, nazywanej Panią. Do czego mają się przydać jego talenty? Maltretowany przez ojca, wiejski chłopiec odkrywa tajemniczą jaskinię. Czy znajdzie w niej coś, co raz na zawsze odmieni jego życie? Owładnięty żądzą rodowej zemsty arystokrata otrzymuje plany tajnego przejścia, które doprowadzi jego żołnierzy do samego serca wrogiego zamku. Jaką cenę trzeba będzie zapłacić za przysługi? Opętana seksualnymi obsesjami piękna złodziejka i cmentarna hiena decyduje się popełnić straszliwe świętokradztwo. Kto wykorzysta jej zdolności, niewiedzę oraz chorobę? Co łączy tych pięć szczególnych postaci? Wskrzeszą pradawne moce, które mogą zmienić oblicze świata.

2. „Od nowiu do pełni” Hanna Frończak

Praga za czasów Rudolfa II Habsburga to oaza magii. Mieszkają tu alchemicy i kabaliści, tworzący podwaliny dzisiejszej nauki. Nic dziwnego, że katowski pomocnik sprzedaje zwłoki, by – wbrew zakazom Kościoła – medycy mogli poznać tajniki ludzkiej anatomii, a na Złotej Uliczce golem budzi raczej ciekawość niż strach. Tutaj właśnie Bernhard von Rövershagen, który zgłębia tajemnice przyrody, pozna cenę, jaką płaci się za igranie z ludzkim życiem i śmiercią. Tu również odkryje swoje powołanie. W niezwykłym miejscu rozgrywa się przypowieść o uczniu czarnoksiężnika ? o tym jak przyjdzie mu zapłacić za wiedzę, o przemianie i dojrzewaniu do przeznaczenia.

Co zrobić, żeby je otrzymać? Wystarczy w komentarzach na youtube albo na blogu napisać „BIORĘ UDZIAŁ” i zaznaczyć, który zestaw chcecie wygrać, a zatem „BIORĘ UDZIAŁ – ZESTAW 1″ albo „BIORĘ UDZIAŁ – ZESTAW 2″. 12 kwietnia wyłonię dwie osoby, do których powędrują te książki. Nagram filmik, w którym przeprowadzę małe losowanie. Powodzenia :))))

Share This Post
 • Dorota Kalinowska

  BIORĘ UDZIAŁ ? ZESTAW 1

 • Kasia Wierzba

  BIORĘ UDZIAŁ ? ZESTAW 2

 • Zaczytany w Książkach

  BIORĘ UDZIAŁ ? ZESTAW 1

 • Agnieszka B-ska

  Biorę udział – zestaw numer 2 :)

 • Aneta

  BIORĘ UDZIAŁ – ZESTAW 2

 • Natalia Tarnawczyk

  Biorę Udział- Zestaw 2

 • Lena S

  BIORĘ UDZIAŁ ? ZESTAW 1

 • Alicja Gałuszka

  BIORĘ UDZIAŁ – ZESTAW 2

 • Klaudia Poniewozik

  BIORĘ UDZIAŁ – ZESTAW 2

 • Magda

  BIORĘ UDZIAŁ – ZESTAW 1

 • Kinga Wasiak

  BIORĘ UDZIAŁ – ZESTAW 2

 • Michał Kruszewski

  BIORĘ UDZIAŁ ? ZESTAW 2

 • http://carrievandenis.blogspot.com/ Carrie Vandenis

  Biorę udział – zestaw 2.

 • http://krainaliteratury.blogspot.com/ Literatka M.

  BIORĘ UDZIAŁ – zestaw 2 ????

 • http://ravenstarkbooks.blogspot.com/ Raven Stark

  Żadna z książek nie jest moim priorytetem, więc tym razem odpuszczę. Ale życzę powodzenia innym. ;) Tymczasem, o cudowna paplająca Anito, zostałaś przeze mnie nominowana do LBA! Będzie mi miło, jeśli odpowiesz :) http://ravenstarkbooks.blogspot.com/2015/04/liebster-blog-award.html

  • http://bookreviews.pl/ Book reviews by Anita

   Dziękuję :* Widziałam pytanka, ale jeszcze nie miałam czasu podziałać w tym zakresie :) Na pewno na nie odpowiem w przeciągu tygodnia :))) Wczoraj wróciłam do Wrocławia i nadganiam zaległości, koszula dupy nie dogania, ale jak już ze wszystkim się uporam, siadam do pytań :)

   • http://ravenstarkbooks.blogspot.com/ Raven Stark

    Pytania nie zając z Alicji w krainie czarów, nie uciekną! Rób swoje, będę suszyć zęby, jeśli w ogóle odpowiesz, zdaję sobie sprawę, że możesz być zalatana. ;)

 • Aldona

  BIORĘ UDZIAŁ – ZESTAW 1

 • http://zyjemyslowami.blogspot.com/ Julia_Maxwell_Jen

  Biorę udział! – Zestaw 1
  Mimo to, że 13 uchodzi za pechową, 13 Anioł już mnie urzekł <3

 • _Paulina_

  Biorę udział- zestaw 2 :)

 • Patryk Wróbel

  BIORĘ UDZIAŁ – ZESTAW 2 :D

 • http://owcazksiazka.pl/ Justyna W.

  Też zgłaszam, że biorę udział – i zawalczę o zestaw 1, a co! (: